Навіть дуже якісне і модне взуття може в короткі терміни втратити свою привабливість і прийти в непридатність, якщо йому не забезпечити належний догляд. В процесі експлуатації взуття піддається різноманітному впливу навколишнього середовища: вода, бруд, мокреча, мороз, вплив різних реагентів. Щоб продовжити термін служби взуття і зберегти його презентабельний вигляд, досить дотримуватися нескладних рекомендацій.
Вироби зі шкіри. Якщо взуття занадто покрито брудом після того як ви прийшли з вулиці, рекомендується відразу промити його холодною водою, не чекаючи поки забруднення висохне. При цьому необхідно стежити, щоб вода не потрапляла всередину. Якщо забруднення дуже сильне, можна його очистити з використанням щітки. Після висихання взуття, його намазують взуттєвим кремом, і залишають приблизно на півгодини або до ранку, щоб крем вбрався. Після чого його можна відшліфувати щіткою, а потім оксамиткою.
Ні в якому разі не можна для очищення взуття використовувати пральну машинку, а також вживати для чищення миючі засоби, до складу яких входить відбілювач.
Як чистити взуття?
Використовувати крем для взуття найкраще регулярно, не рідше одного разу в тиждень, особливо ця процедура буде корисна в сиру погоду і зимовий час. Якщо взуття складається з різних кольорів, тоді застосовується безбарвний крем. Слід зауважити, що взуттєві креми, що мають в своєму складі колірний пігмент, ефективніше видаляють подряпини і потерті ділянки на оброблюваній поверхні. Намазувати крем необхідно на сухе і чисте взуття, обробляючи густішим шаром ділянки взуття, де воно найбільше потерлося або є подряпини. Після вбирання крему, можна за допомогою щітки надати вашим туфлям, чоботам або черевикам презентабельний зовнішній вигляд.
Іноді в якості альтернативи крему для взуття, застосовують гліцерин, рослинну олію або дитячий крем. Ці засоби не призначені для догляду за взуттям, і можуть містити в собі компоненти, здатні згубно відобразитися на матеріалі взуття. Згодом ваші улюблені туфлі можуть втратити колір, форму, еластичність, а шкіра розтріскається. Взуття втратить привабливість і його доведеться викинути. Для догляду за взуттям рекомендується використовувати тільки спеціально призначені для цього засоби.
На відміну від шкіряного взуття, замшу або нубук необхідно очищати тільки в сухому стані. Забруднення з такого взуття усувають з використанням прогумованих щіток (гумок). Виробники замшевого взуття виготовляють для цього спеціальні щітки. Вони дозволяють не тільки очистити взуття, а й надати йому більш акуратний і доглянутий вигляд. Для чищення такого взуття випускаються спеціальні аерозолі, просочення, гумки, «камені» для замші. Ні в якому разі замшеве взуття не можна очищати за допомогою води, від цього матеріал втрачає свої властивості. Для очищення нижньої частини взуття - підошви, каблука, можна використовувати зволожену фланель. Після того як почищене взуття просохне, із застосуванням спеціальної щітки ворсинки матеріалу «розчісуються» в одну сторону. Щоб підвищити захищеність замшевого взуття, необхідно раз на місяць обробляти його спеціальним водовідштовхувальним засобом.
Як розтягнути взуття?
Якщо взуття тисне, але ви не хочете з ним розлучатися, існують способи його розтягнути. Найбільшою популярністю користується спосіб розтяжки із застосуванням газет. Для цього вам будуть потрібні газети і трошки терпіння. Газети необхідно намочити і розірвати на шматочки, після чого щільно заштовхати їх всередину взуття. Бажано заштовхати побільше газет - від цього безпосередньо залежить результат розтяжки. Після цього потрібно дати час газетам висохнути. У більшості випадків це займає приблизно 2-і доби. При цьому слід враховувати, що взуття повинне висохнути самостійно. Не рекомендується сушити його на батареї, за допомогою обігрівача або фена, так як це може негативно відбитися на його зовнішньому вигляді, і в першу чергу це відноситься до замшевого взуття. Після висихання, можна витягнути газети і насолоджуватися оновленим вільним взуттям.
Як розносити взуття?
Іноді трапляється так, що надівши зовсім недавно придбані туфлі всього на один день, потім доводиться мучитися з пухирями і докоряти собі за необдуманий вчинок. Розношувати взуття необхідно потроху, інакше можуть з'явитися мозолі - вельми малоприємний момент. Робити це краще у себе в квартирі і розношувати поступово, надягаючи туфлі не більше ніж на пару годин. Якщо, незважаючи на всі старання, взуття як і раніше тисне, необхідно звернутися в спеціалізований магазин взуттєвих аксесуарів і придбати засіб для розтяжки взуття (спрей, піна). Обраним засобом обробляють внутрішню частину взуття, ті ділянки, де занадто тисне. Потім необхідно знову поносити це взуття якийсь час. Завдяки спеціальним засобам, через деякий час туфлі перестануть тиснути (або натирати), і знову стануть зручними.